• ۱۳۹۴ شنبه ۸ فروردين
  • اِسَّبِت ٦ جمادي الثانيه ١٤٣٦
  • Saturday, March 28, 2015
کد خبر: 14889 زمان مخابره: 1392/8/18 ساعت: 14:05  

فتواهای جدید گروهک تروریستی "داعش" در شهر رقه سوریه

فتواهای جدید گروهک تروریستی "داعش" در شهر رقه سوریه


کشیدن سیگار و قلیان ممنوع بوده و کسی که مرتکب آن شود به قطع دو انگشت سبابه و وسط محکوم می شود؛ در صورت تکرار، به 80 ضربه شلاق محکوم و با ادامه آن اعدام خواهد شد.

به گزارش انیب ،گروهک تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش)، با نصب پلاکاردهایی در سطح شهر رقه سوریه، فتواهای عجیبی را با عنوان قوانین جدید شرعی از جمله ممنوع بودن نشستن زنان بر روی صندلی وضع کرد.

 
گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش)، در بیانیه‌ای فتواهای عجیبی با عنوان "قوانین شرعی" را برای اجرا در شهر رقه در شمال شرق سوریه ابلاغ و اجرای آن را از 15 نوامبر(25 آبان) اعلام کرد. 
 
بر اساس بیانیه این گروهک، پوشیدن هرگونه شلوار جین و تی‌شرت و آرایش صورت برای دختران ممنوع است و آنها باید لباس عبا و حجاب اسلامی داشته باشند. 
 
همچنین، کشیدن سیگار و قلیان ممنوع بوده و کسی که مرتکب آن شود به قطع دو انگشت سبابه و وسط محکوم می شود؛ در صورت تکرار، به 80 ضربه شلاق محکوم و با ادامه آن اعدام خواهد شد. 
 
 
براساس این بیانیه، آرایشگاه‌های مردانه باید بسته شود و کوتاه کردن مو ممنوع است و مخالفت کردن با این قوانین شرعی حکم اعدام دارد. 
 
این گروهک تروریستی در بیانیه خود تاکید کرده است: «گذاشتن لباس زنانه درفروشگاه‌ها درملاء عام ممنوع بوده وفروش لباس زنانه باید توسط زن باشد. در اماکنی که لباس زنانه دوخته می‌شود نباید مردان حضور داشته باشند درغیر این صورت آن اماکن بسته خواهد شد.» 
 
از دیگر فتواهای اعلام شده از سوی این گروه، ممنوعیت استفاده از تصویر زنان در تبلیغات است. همچنین زنان در صورت نیاز به درمان، تنها باید به دکتر زنان مراجعه کنند. آرایش کردن، مدل دادن مو و استفاده از موادی مانند ژل برای مو توسط جوانان ممنوع بوده و مخالفت با آن 80 ضربه شلاق در پی خواهد داشت. 
 
این بیانیه افزوده است: هرکس کلمه «داعش» را بکار ببرد به 70 ضربه شلاق محکوم خواهد شد. (داعش) نامی است که برخی به گروه تکفیری موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام» داده‌اند. 
 
شهر «رقه» در شمال سوریه از نزدیک به 10 ماه پیش در کنترل گروه‌های تکفیری و تروریستی است.
  twitter linkedin google-buzz facebook digg cloob afsaran

نظر شما
نام:
captcha
کد امنیتی:
ایمیل:
نظر:آخرین اخبار

تأکید ۲۶۰ نماینده بر لغو تمام تحریم‌ها و مختومه کردن پرونده هسته‌ای ایران در شورای امنیت/ در صورت نقض تعهدات از سوی غربی‌ها، توافقنامه ملغی می‌شود

«م.ه» مجموعاً به 15 سال حبس، رد مال، جزای نقدی و انفصال محکوم شد

نگاهی به همه دردسرهای دستیار روحانی

توصیه رهبری به قالیباف

پاسخ عمل ناپسند سنا صرفا اعلام موضع سیاسی نیست/ هرگونه نظارت بیشتر ازNPT صرفا با لغو تحریم‌ها ممکن می‌گردد/اظهارات یونسی مستمسکی برای تخریب وجهه ایران

شهیدان هدفی جز تقویت عدل و تضعیف جور نداشتند

نام و یاد شهیدان همیشه محترم است اما تفکر ایشان در دانشگاه مهجور و همواره در حاشیه است/تلاش‌های پارتیزانی دانشجویان بسیجی

حل مشکل آلودگی هوا و ریزگردها بیشتر از تبلیغات، کار و پیگیری جدی می‌خواهد/ زمین‌خواران بی‌اغماض مورد تعقیب قضایی قرار گیرند

امروز اگر شهیدان بودند کوچک‌ترین نرمشی در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان نمی‌کردند

فرهنگ شهادت باید در بین دانشجویان نهادینه شود/ دولت آماده ارائه هر نوع کمک برای معرفی شهداست

امسال ۳۰ کنگره استانی و ۵۰۰ یادواره دانشگاهی برگزار شده است

بزرگداشت شهدا اشاعه فرهنگ شهادت است

شهیدان میان علم، عقلانیت و حماسه پیوند برقرار کردند/ فرهنگ دانشجو و شهید یک حقیقت در ۲ جلوه هستند

خانواده زمینه ساز ظهور چه شرایطی دارد

کاهش ۵۰درصدی حجم آلایندگی پایتخت در افق ۴ سال آینده

بعضی افراد کور هستند اما اسم خود را واقع بین گذاشته‌اند

Page Generated in 1.0380 sec